• Prerušenie prevádzky

• Materská škola – óvoda, Nám. M. R. Štefánika 14 v Šahách prerušuje svoju prevádzku od 27.12.2022 do 08.01.2023. Prevádzka materskej školy sa opäť obnoví dňa 09.01.2023.

Všetkým prajeme krásne Vianoce

• Rozprávkový deň

• „Rozprávkový deň“

Dňa 30.11. 2022 sa v našej materskej škole MŠ – Óvoda, Nám. M.R. Štefánika 14, Šahy uskutočnil „Rozprávkový deň“ – divadelné predstavenie rozprávky „O troch prasiatkach“ v podaní pani učiteliek. Predstavenia sa zúčastnili všetky deti z našej MŠ a pozvanie prijali aj deti z MŠ Hontianska cesta 45, Šahy. Realizáciu tohto projektu sme uskutočnili prostredníctvom nášho OZ pod názvom „V krajine hier a rozprávok“. Financie sme získali vďaka schválenej dotácie z rozpočtu mesta Šahy, z ktorej boli hradené kostýmy, rekvizity potrebné k divadelnému predstaveniu, občerstvenie a odmeny pre deti. Cieľom nášho projektu bolo pomocou príbehu obohatiť citové prežívanie detí, rozvíjať ich prosociálne správanie s dôrazom na rozlišovanie dobra a zla a prehlbovať v nich empatiu voči svojmu okoliu.

Ďakujeme všetkýmza spoluúčasťa za príjemné prežitiedopoludnia, ktoré bolo pre deti obohacujúce a plné zážitkov.

• Hygiena rúk

• Dňa 16.11. 2022 sa v našej materskej škole konala prednáška zameraná na hygienu rúk. Mali sme možnosť vidieť zaujímavý pokus, dozvedeli sme sa užitočné informácie napríklad o tom, kde všade sa nachádzajú baktérie, aké dôležité je si pravidelne umývať ruky a vyskúšali sme si aj správny postup umývania si rúk.

Na záver boli deti odmenené diplomom a omaľovánkou

2022.11.16.-án a gyermekek részt vehettek egy előadáson, amely az óvodában került megrendezésre, és a helyes kézmosásra hívta fel a hangsúlyt.

Lehetőségük volt megnézni egy érdekes kísérletet, amelyből megtudhattak sok hasznos információt mint például azt, hogy hol mindenhol találhatóak baktériumok, és hogy mennyire fontos a rendszeres kézmosás. Együtt kipróbálhatták a helyes kézmosás folyamatát is.

Végül pedig a gyerekek oklevéllel és kifestővel lettek megjutalmazva.