• Múdre hranie II.

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR (ďalej len „ministerstvo“) sa rozhodlo z ušetrených finančných prostriedkov podporiť časť materských škôl, ktoré neboli úspešné v projekte „Múdre hranie“ vo februári 2021.

Naša materská škola sa zapojila do projektu a podarilo sa nám získať 1000e na zakúpenie detských publikácií. Nakúpili sme 126 nových knižných titulov do našej školskej knižnice. Naše detičky budú mať obrovskú radosť .

• Veľkonočné kraslice

• Naša materská škola sa zapojila do projektu Spojenej školy internátnej v Šahách. Pani učiteľky s deťmi vytvárali tieto nádherné papierové vajíčka, ktoré budú zavesené ako dekorácia na strom.

• Čokoládový perník

• Lienková trieda

Téma tohto týždňa je "Potraviny a stravovanie" a práve preto sme sa rozhodli, že budeme s našimi Lienkami piecť perník.Deti mali z tejto aktivity veľkú radosť, každý usilovne pracoval a pomáhal.Po upečení korpusu sme ho potreli ríbezľovým džemom a poliali čokoládou. Samozrejme sme nezabudli ani na estetické stolovanie.Na záver sme sa v triede spoločne pohostili.Prikladáme aj fotografiu receptu, ktorý sme zhotovili z obrázkov potravín a na základe ktorého sme s deťmi postupovali. Ak chcete, môžete vyskúšať tento výborný recept.

Dobrú chuť