• O našej materskej škole

• Materská škola sa nachádza v meste Šahy na sídlisku Sever, na Ulici Nám. M.R. Štefánika 14. Budova materskej školy je situovaná medzi panelákmi v tichej ulici vzdialenej od rušnej komunikácie. Výchova a vzdelávanie sa zabezpečuje denne v pracovných dňoch od 6:30 do 16:30 h.  V súčastnosti materská škola poskytuje výchovu a vzdelávanie detí v troch triedach s vyučovacím jazykom slovenským a maďarským:

Trieda Slniečok -  s vyučovacím jazykom slovenským.

Trieda Lienok    -  s vyučovacím jazykom slovenským.

Trieda Jabloňka - s vyučovacím jazykom maďarským.

Zloženie detí v triede je heterogénne, materskú školu navštevujú deti od 3 do 6 rokov. Materská škola disponuje 100% kvalifikovaným personálom.

Areál materskej školy tvorí dvor, ktorý je oplotený, obklopený zeleňou, vhodne členený, čo poskytuje rôzne možnosti jeho využitia na pohybové, športové, ale i hudobno-pohybové činnosti. Na školskom dvore sa nachádzajú rôzne prvky k rozvoju perceptuálno-motorickej stránky dieťaťa.

Óvodánkról

Óvodánk Ipolyság városában az Észak lakótelepen helyezkedik el a Štefánik tér 14-es szám alatt. Az óvoda épülete egy panelházak között lévő csendes, a forgalomtól távol eső utcában található. A nevelési – oktatási munka naponta (minden munkanapon) 6:30- tól 16:30-ig van biztosítva, három osztályban, szlovák és magyar tanítási nyelven:

Napocska csoport – szlovák tanítási nyelvű

Katica csoport – szlovák tanítási nyelvű

Almafácska csoport – magyar tanítási nyelvű

Óvodánkat 3 – 6 éves korú gyermekek látogatják. Mindhárom osztály vegyes/ heterogén korcsopoortú. Az óvoda 100%-ban képesített perszonállal dolgozik. Az óvoda épületét két részre osztott, zöld övezettel ellátott udvar veszi körul, biztonságosan elkerítve, mely különböző mozgásos, zenés és sportjátékok megvalósítására alkalmas. Az udvar a gyermekek érzékszervi- mozgásos fejlesztését elősegítő elemekkel is fel van szerelve.